Te sem érzed a reklámokban ígért 12 vagy 24 órás izzadásgátló hatását a dezodorodnak? Azt gondolod, hogy reklámfogás és valójában nem is működik? Lehet csak rosszul használod!
Te is rosszul használod a dezodort?
Most egy plasztikai sebész, Mark Malek el is árulta a Women's Health-nek, hogy mik azok a hibák ami miatt nem érezzük elég hatásosnak a dezodorunkat.. Az első és legfontosabb, hogy szinte senki nem tudja, mi a különbség a dezodor és az izzadásgátló között: nem csak azért írnak mást egy-egy termékre, mert az jobban hangzik. Az előbbit akkor válaszd, ha a kellemetlen szag zavar, utóbbit akkor, ha nagyon izzadós vagy, és aggódsz a kínos foltok miatt a ruhán. De nemcsak a megfelelő fajta kiválasztása lényeges, hanem az is, hogy mikor alkalmazod.
no dezodor
- A dezodor a nap bármelyik szakában használható, de az izzadásgátlót leginkább este vagy késő délután érdemes alkalmazni, amikor még nem izzadsz annyira - mondta a szakértő, és azt is hozzátette, hogy sokszor a mennyiség is döntő tényező lehet. Ha ugyanis igyekszel minél kevesebbet használni, nehogy nyoma maradjon, akkor csökkenhet a hatása. Nem elég egyszer átkenni, inkább több rétegben vidd fel a dezodort vagy az izzadásgátlót, és ne csak pontosan a hónaljad egy kis részére, hanem az egész környékére is. Ezért érdemes olyat választani, ami tényleg láthatatlan.
És van még valami, ami nagyon fontos: ha egy dezodor régen bevált, nem biztos, hogy most is be fog. A szakértő ugyanis azt is elárulta, hogy a test és a verejtékmirigyek könnyedén hozzászoknak egy-egy termékhez, és képesek alkalmazkodni, így nem csoda, ha egy idő után ugyanaz hatástalannak bizonyul, ezért, amikor úgy érzed, gyengül a hatás, válts másik termékre.
Ezekre tehát mindenképpen figyelj, ha azt szeretnéd, hogy tényleg hasson a dezodor, ha pedig az érzékeny bőrűek táborát erősíted, akkor semmiképpen ne alkalmazd rögtön borotválás után, és kerüld a túl erős illatúakat, valamint tartós használat előtt teszteld őket a csuklódon.
Forrás